menusearch
abaann.ir

الفبای زندگی ( تفکر نقادانه و حل مساله)

header
شنبه دوازدهم خرداد ۹۷
(0)
(0)
الفبای زندگی ( تفکر نقادانه و حل مساله)
داشتن مهارت تفکر نقادانه به فرد این امکان را می دهد که انتخابها و پیشنهاداتش را بررسی کرده و چشم بسته و بدون فکر تصمیم نگیرد. همچنین یادگیری حل مسئله به نوجوان امکان تفکیک و حل مسایلش را می دهد. در بخش اول این کتاب مهارت تفکر نقادانه و چگونگی کسب آن آموزش داده شده است. در بخش دیگر راههای مختلف حل مسئله با استفاده از روش کلاههای تفکر و یا عینکهای تفکر بیان گردیده است.
دو راهی انتخاب!
این روزها زیاد پیش می‌آید که بر سر این دو راهی قرار می‌گیری. پیشنهادی از جانب صمیمی‌ترین دوستت می‌شود، نمی‌دانی قبول کنی یا رد کنی، گاهی حتی در مورد درست و نادرست بودن این پیشنهاد هم شک داری. اما چون دوستت بوده، نمی‌توانی تشخیص دهی کدام راه درست یا درست‌تر است.
مهارت تفکر نقادانه، در این مرحله از زندگی، بسیار کمک کننده است. با یادگیری و به کارگیری این مهارت، می‌توانی در برابر دو راهی انتخاب، از خودت سوال کنی، دلایل پیشنهادات را بررسی کرده و با جمع‌آوری اطلاعات دقیق و درست، بهترین تصمیم را بگیری.
در کنار تفکر نقادانه، مهارت حل مسئله هم یکی دیگر از مهارت‌هایی است که در این دوره برایت کارساز است.
مهارت حل مسئله اصول تحلیل و یافتن راه‌های حل یک مسئله را یاد می‌دهد. این مهارت ابزار قدرتمندی در برابر طوفان‌های گاه به گاه دوران بلوغ است. پس  در این گذار فکر و پرسش و پاسخ، رفیق راه ما باش.
 
گالری تصاویر محصول
 الفبای زندگی ( تفکر نقادانه و حل مساله)محصول: موسسه فرهنگی و تربیتی آبانقیمت: 12500تومان
تصاویر
بیشتر
 search

شبکه های اجتماعی

aparattelegraminstagram
 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان