menusearch
abaann.ir

کارگاه سلام بلوغ

۱۳۹۷/۲/۲۷ پنج شنبه
(1)
(0)
کارگاه سلام بلوغ
کارگاه سلام بلوغ
کارگاه سلام بلوغ
ویژه پسران


مکان: مدرسه نوآوران
زمان: 2 بهمن
مدرس: حسن معروفی
کتاب مرتبط: کتاب بلوغ ویژه پسران نوشته حسن معروفی- کتاب عشق نوجوونی نوشته مونا هجری‌زاده
                    


توضیح:
بررسی دوره حساس بلوغ در پسران
صحبت درباره تغییرات جسمی و روانی دوران بلوغ
چگونه تا از این مرحله سرنوشت‌ساز به سلامت عبور کنیم؟
گزارش کارگاه:
کارگاه سلام بلوغ با هدف راهنمایی پسرهای نوجوان برای رویارویی و برخورد سالم و موثر با دوره نوجوانی به ویژه بلوغ برگزار شد.
می‌دانیم که بلوغ دوره حساس و سرنوشت‌سازی است و در صورت ناآگاهی می‌تواند به دورانی بحرانی تبدیل شود و تاثیرات جبران ناپذیری به جا بگذارد. برای اینکه فرزندانمان بتوانند با این دوره به درستی مواجه شوند، باید تغییرات و تغییر تحولات بلوغ را بشناسند و برای مواجهه با آن آماده باشند.
در این کارگاه ما بلوغ را از چند منظر مختلف بررسی کردیم و گفتیم اولین و چشمگیرترین تغییری که در این دوران به وجود می‌آید، تغییرات جسمانی است که بر اثر ترشح بعضی هورمون‌ها اتفاق می‌افتد. سپس تغییرات جنسی اتفاق می‌افتد و بعد از آن نوبت بلوغ روانی است. به بچه‌ها گفتیم که در این مرحله روحیه‌شان از لحاظ عاطفی و هیجانی دستخوش تغییر می‌شود و پس از آن بلوغ اجتماعی اتفاق می‌افتد. در انتها به آنها توصیه‌هایی درباره بهداشت جسمانی و روانی دوران بلوغ کردیم تا بتوانند به سلامت از این دوره عبور کنند.  

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده