menusearch
abaann.ir

معرفی موسسه آبان

(0)
(0)
معرفی موسسه آبان


 
موسسه فرهنگی، تربیتی، آموزشی آبان از سال 1392 فعالیت خود را در زمینه فرهنگی، آموزش مهارت های زندگی و آموزش نوین آغاز کرد. این موسسه به عنوان مکمل فعالیت های پرورشی و آموزشی در مدارس طی سال های اخیر با برگزاری سمینار های مختلف برای خانواده ها و دانش آموزان درصدد است با نظر به آموزش های دینی و مذهبی و  همچنین با بهره گیری از علم مدرن، رابطه ی بین دانش آموز و جهان پیرامونش را بهبود ببخشد و ارزشهای والای انسانی را در او رشد دهد.همچنین با ایجاد تغییر نگرش نسبت به آموزش و یادگیری به پیشرفت تحصیلی وی نیز کمک می کند. امید است با یاری خداوند .متعال و همکاری مسئولان مدرسه و اولیا دانش آموزان، آینده سازان ارزشمندی برای جامعه آماده شوند.

بدون شک همواره یکی از دغدغه‌های هر ایرانی این بوده است که چه کنیم تا جامعه بهتری داشته باشیم. لذا از سال‌های گذشته، پاسخ به این پرسش، متخصصین این مؤسسه را بر آن داشت تا تغییراتی را در جامعه به وجود آورند. از آنجایی که جامعه به عنوان نهاد اجتماعی از افراد مختلفی تشکیل شده است، نمی توانستیم شاهد پیشرفت جامعه باشیم مگر اینکه به فکر تغییر افراد آن می‌افتادیم. لذا با ترسیم نقشه راه این تفکر، فعالیتی مستمر را آغاز نمودیم و دست به کار شدیم تا ابتدا تغییرات را از خود شروع نموده و سپس با تعمیم آن به آحاد جامعه، آنان را نیز با خود همراه نماییم. معولاً هر فعالیت سازنده‌ای در جهت پیشرفت و تغییر می‌بایست از مسیر آموزش‌ مهارت‌های زندگی عبور نماید. مهارت‌های زندگی همان فنونی است که یک فرد برای داشتن یک زندگی سالم و آرام برای خود و همچنین در تعامل با دیگران باید از آن برخوردار باشد. این مهارت‌ها یکباره بدست نمی‌آیند و نیاز به تمرین و ممارست دارند. همه انسان‌ها نقاط قوت و ضعفی دارند که می‌‌‌‌بایست از هردو آنها آگاه باشند. نقاط قوت نیاز به پرورش و جهت‌دهی دارند و نقاط ضعف نیاز به برطرف شدن. در نهایت برقراری تعادل و تعامل میان این توانایی‌‌‌ها است که از ما انسانی موفق می‌سازد و انسان‌های موفق هستند که جامعه‌‌ای را سربلند خواهند کرد. مؤسسه آبان با چنین نگرشی، سلسله فعالیت‌های خود را آغاز نموده و در این راه سعی دارد با بهره گیری از ابزار‌های مختلف، بتواند قدمی هر چند کوچک در جهت ارتقاء جامعه  بردارد.

 

 

#موسسه_فرهنگی_تربیتی_آبان
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده